Prosincové setkání Windows User Group v Ostravě 

Thursday, November 25, 2010 7:23:00 PM

Tématem prosincového setkání Windows User Group je Automatizace správy Active Directory a PowerShell v podání Patrika Maliny.

http://www.wug.cz/ostrava/akce/342-Automatizace-spravy-Active-Directory-a-PowerShell 

Kromě řady jiných oblastí správy systémů společnosti Microsoft, přináší PowerShell malou revoluci i do správy a automatizace služeb Active Directory. Nové možnosti se nabízejí v mnoha směrech - v samotném přístupu k datům adresářové služby, při automatizaci obvyklých úloh, při bezprostřední interaktivní správě i třeba v oblasti sestavování přehledů a reportů.

Přijďte se přesvědčit osobně, že PowerShell můžete při správě Active Directory efektivně využívat i vy a že řada úloh, které dosud vypadaly komplikovaně, se stáváji běžně proveditelné. Poznejte PowerShell jako nový základ pro vaši správu Active Directory, bez nějž to do budoucna bude zbytečně složité.

Přednášet bude autor dvou knih o PowerShellu Patrik Malina. Na konci přednášky bude jeden výtisk knihy Jak vyzrát na Windows PowerShell 2.0 věnován účastníkovi přednášky.  (http://knihy.cpress.cz/knihy/pocitacova-literatura/administrace/jak-vyzrat-na-microsoft-windows-powershell-2-0/)